Zimní túra po západních Krkonoších

Původně jsem měl naplánovanou trasu ze Špindlerova Mlýna k Medvědím boudám a dál k Dívčím kamenům a druhý den pokračovat po hřebenu ke Sněžným jamám a sejít k prameni Labe a po červené přes Harrachovy kameny zpět do Špindlu. Ale dopadlo to trochu jinak.

V sobotu 16.3. po obědě jsem dal batoh s vybavením do auta ve dvě vyjel. Do Špindlu jsem dorazil něco před čtvrtou. Se znechucením jsem zjistil jak se na horách, které patří všem nechutně vydělává. Zjistil jsem, že v celém Špindlu levněji než za 100Kč na den nezaparkuji. Obrátil jsem se a zastavil až na konci Špindlu u hotelu Styl, kde vedle zastávky autobusu bylo dost míst. Tímto jsem už hned měl trasu prodlouženou o necelou 1 h. Nejdříve jsem ještě vyfotil Labskou přehradu.


Labská přehrada.

Špindlerův Mlýn a Kozí hřbety.

Když jsem došel do centra tak jsem se pustil po silnici po zelené značce až k Medvědímu kolenu. Tady už začínal na cestě sníh, mokrý a rozježděný od rolby a skútrů. Tak jsem nazul sněžnice a stoupal lesem vzhůru. Když už bylo chvíli po západu, tak jsem došel k Medvědí boudě. Odtud jsem pokračoval dál po zelené až jsem došel na rozcestí "Pod Martinovkou" a kousek od něj u lesa jsem si upravil místo pro stan. Najedl jsem se a zalehl po osmi kilometrech a 450m stoupání za 2,5h s 15 kg batohem jsem toho měl docela dost. Noc proběhla v pohodě, jen kolem půlnoci mě probudil rachot, který se nesl z Labského dolu, asi se tam utrhly nějaké laviny. Ráno jsem byl v sedm hodin už vzhůru a fotil vše okolo.


Labský důl.

Vysoké Kolo (1509m n.m.).

Detail Labské stěny.

Po osmé jsem vyrazil směrem na Brádlerovy boudy a od nich k Ptačímu kameni. Nedaleko od něj nějaká parta nacvičovala brždění cepínem. Z vyhlídky bylo vidět, jak se z Labského dolu zdvihá mlha. To ještě bylo na hřebeni jasno.


Hřeben od Brádlerových bud.

Začal také foukat vítr a než jsem došel k Petrově boudě, tak bylo už mlha i na hřebenu a viditelnost tak na 30m. Od Petrovky jsem šel na hřeben a přes Dívčí a Mužské kameny až do sedla nad Martinovkou.


U Dívčích kamenů.

Jelikož byla všude mlha tak jsem už dál nepokračoval a přes Martinovku jsem sestoupil až k Medvědí boudě a potom dál do Špindlu až k autu. Tak mě počasí trochu zkazilo plány, ale stejnak jsem toho měl docela dost.[ Na úvodní stránku ]   Horal Fanda - sepsáno 1.4. 2002