Chorvatsko - Podgora - 1999

Oblíbené přímořské letovisko, které leží v srdci Dalmácie na Makarské riviéře pod pohořím Biokovo. Podgora je známá svým průzračně modrým mořem, které omývá pláže s drobnými oblázky a bohatým slunečním svitem.

Zde je pohled, který se člověku naskytne, když se podívá vzhůru na pohoří Biokovo.

Biokovo

Podgora se skládá ze dvou částí - staré a nové Podgory. Nachází se asi ve výšce kolem 700 m.n.m. Za války byla vybombardovaná a lidé vystavěli novou u moře jako rekreační středisko. Nahoře je už jen pár domů, ale hlavně vinice a zahrady. Mají tam také pěkný kostel.

Kostel

Moře je celkem klidné a docela teplé. Pláž je plná malých oblázků. Voda je čistá a průzračná, takže lze vidět do velkých hloubek.

Pláž

Je možné využít výletů lodí na různé ostrovy, nebo jen tak po moři. Cena je okolo 100 kun (t.j. 500Kč), a na lodi je zdarma jídlo (většinou makrely) víno, fíky apod. Výlet začíná většinou v 8 h ráno a končí okolo 6. hodiny večerní.

Výlety lodí

Jsou zde i možnosti turistické, hlavně pohoří Biokovo, kde se najde mnoho pěkných výstupů, od nejlehčích po silnici, až po horolezecké stěny. Tento rok plánuju, že bych tam mohl podniknout pár výstupů.

Park, v pozadí Biokovo

SHRNUTÍ: Cestovní kanceláře nabízejí tyto zájezdy za cenu kolem 4500Kč za týden. Když si chce člověk něco dopřát tak 1200Kč na osobu sebou a v pohodě to stačí. Za ten týden, si člověk docela pěkně odpočine, když se nemusí o nic starat.
Abych nezapomněl na jídlo. Většinou je nabízena polopenze (t.j. snídaně+večeře), kdy k snídaně jsou formou švédských stolů a večeře je na výběr asi z pěti jídel. Hotelů je na pláži několik,ty hlavní jsou:

Hotel Podgorka    Hotel Minerva

a ještě jiné, např. Primordia, Aurora, Mediteran.[ Na úvodní stránku ]   Horal Fanda - sepsáno 31.3. 2000